- Datum objave 22.09.2025


Avtorica: Suzana Kovač
Objavljeni spremembi dveh javnih razpisov za dobrobit živali
- Datum objave 22.09.2025
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je v Uradnem listu RS, št. 70/2025 z dne 19. 9. 2025, objavilo spremembo dveh javnih razpisov za naložbe namenjene izvajanju nadstandardnih zahtev s področja dobrobiti rejnih živali.
Sprememba Javnega razpisa za intervencijo naložbe v prilagoditev kmetijskih gospodarstev izvajanju nadstandardnih zahtev s področja dobrobiti rejnih živali iz strateškega načrta skupne kmetijske politike 2023–2027 za leto 2025, za naložbe, namenjene reji perutnine
V poglavju 1. Osnovni podatki o javnem razpisu, se v vrstici z naslovom »Obdobje vlaganja vlog na javni razpis:« besedilo »25. septembra« nadomesti z besedilom »11. novembra«. Vse ostale določbe javnega razpisa ostanejo nespremenjene. Ta sprememba začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Do podaljšanja roka za vložitev vloge na javni razpis je prišlo na predlog socialnih partnerjev.
2. sprememba Javnega razpisa za intervencijo naložbe v prilagoditev kmetijskih gospodarstev izvajanju nadstandardnih zahtev s področja dobrobiti rejnih živali iz strateškega načrta skupne kmetijske politike 2023–2027 za leto 2025, za naložbe, namenjene reji govedi
Na predlog socialnih partnerjev, se na javni razpis zvišujejo razpisana sredstva v skupni višini 5.000.000 EUR. Glede na pričakovano vlaganje vlog se za sklop 1 in sklop 2 posamezno namenja dodatnih 500.000 EUR, za sklop 3 se namenja dodatnih 3.000.000 EUR in dodatnih 1.000.000 EUR za sklop 4 javnega razpisa. Kot je že določeno z javnim razpisom, če je v posameznem sklopu višina razpisanih sredstev višja od zneska odobrenih sredstev, se preostanek sredstev sorazmerno prerazporedi v druge sklope.
Vse ostale določbe javnega razpisa ostanejo nespremenjene. Ta sprememba začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.


