Spletne strani na evropski ravni:

Evropska mreža skupne kmetijske politike – spodbujanje pretoka informacij in znanja o kmetijstvu in razvoju podeželja znotraj EU v okviru skupne kmetijske politike (SKP). Aktivnosti mreže se izvajajo v okviru treh organizacijskih enot – podpora za izvajanje strateških načrtov SKP, spodbujanje inovacij in znanja ter ocenjevanje in spremljanje SKP. V okviru spodbujanja inovacij in znanja podpira izmenjavo znanja in krepitev sistema AKIS preko povezovanja deležnikov (omogoča sodelovanje med kmeti, svetovalci, raziskovalci in drugimi deležniki), izmenjave dobrih praks (deli primere inovacij, trajnostnih praks in uspešnih projektov), tematskih skupin (organizira delavnice, forume in mreženja o ključnih temah kmetijstva), podpore projektom EIP-AGRI (promovira in širi rezultate projektov Evropskega partnerstva za inovacije) in preko digitalnih orodij omogoča dostop do podatkov, publikacij in gradiv za spodbujanje inovacij in prenos znanja.

Evropska baza EIP projektov – obsega široko bazo idej in praktičnih rešitev za trajnostno kmetijstvo, ki so bili razviti v okviru projektov Evropskega inovativnega partnerstva za inovacije (EIP) držav članic EU.

EU Farm-Book – spletna platforma zbira rezultate raziskovalnih in inovacijskih projektov, ki jih financira EU, o kmetijstvu in gozdarstvu v okviru projekta programa Obzorje Evropa. Velik poudarek je na razvoju platforme, da je uporabnikom kar najbolj prijazna za uporabo, vključno z razvojem dostopnosti v vseh EU jezikih.

AKISConnect – platforma spodbuja sodelovanje med različnimi akterji AKIS po Evropi, vključno z raziskovalnimi institucijami, kmetijskimi svetovalci in kmetovalci. Ponuja interaktivni zemljevid, s katerim lahko raziskujete pobude in projekte v različnih državah EU ter dostopate do orodij in gradiv za izobraževanje ter inovacije v kmetijstvu. ​

modernAKIS – projekt Obzorje Evropa podpira posodobitev AKIS z zagotavljanjem virov, poročil in dogodkov, namenjenih spodbujanju trajnostnega kmetijstva. Fokus je na izboljšanju zmogljivosti akterjev AKIS za bolj učinkovit prenos znanja in inovacij.

ATTRACTISS – projekt Obzorja Evropa je osredotočen na ​razvoj kompetenc, pristopov in modelov upravljanja za države članice EU, posebej za podporne storitve za inovacije.

Spletne povezave na slovenski ravni:

slovenska podstran, namenjena Evropskemu partnerstvu za inovacije (EIP) –  gre za koncept evropske politike za spodbujanje inovativnosti in učinkovitejšega povezovanja med raziskavami in inovativnostjo z namenom hitrejšega pridobivanja in širjenja uporabnih rešitev za kmete. Na spletni podstrani so zbrane informacije o konceptu EIP in o gradivih, ki so nastala v programskem obdobju 2014-2020 v Sloveniji.

Moja eKmetija – aplikacija omogoča nosilcem kmetijskih gospodarstev vpogled v lastne podatke in preglednejši dostop do drugih s kmetijstvom povezanih aplikacij, registrov in evidenc kot so register kmetijskih gospodarstev (RKG), evidenca rejnih živali, zbirne vloge, izvedena izplačila ARSKTRP in izračunana standardni prihodek. Vključuje tako digitalne storitve Ministrstva za kmetijstvo gozdarstvo in prehrano, Uprave za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin ter Agencije za kmetijske trge in razvoj podeželja.

E naSVET KGZS – spletna učilnica Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije je inovativna spletna platforma, namenjena izobraževanju in podpori članom zbornice, kmetom, gozdarjem in drugim strokovnjakom na področju kmetijstva in gozdarstva.

Kmetovati z naravo – portal znanja, ki je nastal v partnerstvu sodelavcev slovenskih raziskovalnih in strokovnih organizacij, ki se ukvarjajo s področjem ohranjanja biodiverzitete v kmetijskih ekosistemih. Njegov namen je na enem mestu podati strokovna priporočila, ki so v skladu s spoznanji in izkušnjami iz prakse.

Integrirano varstvo rastlin (IVR) – portal je bil razvit za potrebe obvladovanja škodljivih organizmov, ki naj ne bi bilo odvisno izključno od uporabe kemičnih snovi, temveč temelji na kombinaciji biotičnih, obdelovalno gojitvenih, fizikalnih, biotehničnih in kemijskih načinov varstva rastlin. Na IVR portalu so združeni aktualni opisi in informacije o škodljivih organizmih posameznih kultur ter ukrepi, s katerimi lahko zmanjšamo porabo fitofarmacevtskih sredstev (FFS).

Talni informacijski sistem (eTLA) – preko namenskih GIS spletnih pregledovalnikov je omogočen dostop do podatkov in informacij o tleh in okolju kmetijskim pridelovalcem, državnim ustanovam in službam, raziskovalcem in širši javnosti. V tem času so na voljo javni podatki Pedološke karte Slovenije 1:25.000, nekaterih pedoloških kart natančnejšega merila, pedoloških profilov ter nekaterih podatkov raziskovalnih projektov s tematiko tal KIS. Dodatno je omogočen dostop do različnih izvedenih informacij v rastrski obliki, ki so pomembni za usmerjanje v trajnostno kmetijsko pridelavo, za varovanje okolja ter naravnih virov.

Spletne strani drugih držav članic EU:

Organic Farm Knowledge platform (Avstrija) – širok nabor gradiv o ekološkem kmetijstvu, ki deluje izven meja Avstrije (čezmejno), s ciljem izboljšati ekološko kmetovanje po vsej Evropi.

Platforma Innovarurale (Italija) – platforma se osredotoča na inovacije v kmetijstvu in digitalizacijo. Ponuja gradiva za izboljšanje komunikacije, podpira raziskovalno infrastrukturo ter sodelovanje pri projektih, ki spodbujajo trajnostni razvoj in uporabo digitalnih orodij v kmetijstvu.

EcophytoPIC (Francija) – portal združuje praktične informacije o integriranem varstvu pridelkov, s katerimi lahko izvajamo alternativne metode in tako zmanjšamo porabo fitofarmacevtskih sredstev.

Platforma Hazi (Španija) – platforma nudi podporo svetovalcem in povezuje strokovnjake znotraj AKIS ekosistema. Vključuje iskalnik za iskanje svetovalnih storitev ter omogoča povezovanje in izmenjavo informacij med akterji kmetijskega sektorja

Platforma AgriHubi (Finska; stran je v izdelavi) – platforma deluje v okviru Finske mreže za podeželje (Finnish Rural Network) in spodbuja izmenjavo znanja, usposabljanja ter uporabo pametnih kmetijskih rešitev. Poleg tega si prizadevajo izboljšati poslovne veščine kmetov ter uporabo podatkovnih virov za trajnostno kmetovanje.

AKIS Portugal platform (Portugalska) – Spletna stran predstavlja nacionalni sistem znanja in inovacij v kmetijstvu, ki povezuje deležnike za spodbujanje digitalizacije, inovacij in izmenjave znanja v kmetijskem in gozdarskem sektorju. Vključuje člane, skupine, dogodke ter dostop do dokumentov in virov, s ciljem izboljšanja trajnostnega razvoja podeželja.